לוויתן הפרויקט הלאומי

לעבוד ולחיות על אסדת לוויתן – כל מה שצריך לדעת

23 באוגוסט 2020

אם תמיד עניין אתכם איך נראים החיים על אסדת גז טבעי, ואולי אפילו חלמתם לעבוד על אחת כזאת – הנה כמה דברים שכדאי לדעת על העבודה והחיים באחד ממקומות העבודה המרתקים והמיוחדים בישראל.

בימים אלו נובל אנרג׳י מגייסת עובדים ישראלים  נוספים למגוון משרות באסדה. אז למה שלא תשלחו  קורות חיים?

אסדת לוויתן היא יותר מאחד הפרוייקטים ההנדסיים המורכבים והיקרים שהוקמו במדינת ישראל. היא גם בית וגם מקום עבודה לעשרות אנשי מקצוע האחראים על תפעולה התקין והבטוח ואספקת האנרגיה השוטפת למדינת ישראל ולמדינות השכנות.

הצוותים באסדה עובדים וחיים יחד מתוך ערבות הדדית, מה שהופך אותם למשפחה אחת גדולה.

אי אפשר אחרת. העבודה באסדה מתבצעת סביב לשעון 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה. הצוותים הישראלים באסדה עובדים back to back, כלומר מתחלפים ביניהם, שבועיים על האסדה ושבועיים בבית. ההגעה אל האסדה וממנה היא באמצעות ספינה ייעודית (ובתקופה זו לאחר בדיקת קורונה).

אז איך נראה סדר היום של איש צוות באסדה?

אחד הדברים החשובים ביותר בעבודה כזאת היא שמירה על בטיחות מרבית, למען העובדים ולמען הסביבה. משמרת עבודה נפתחת בפגישת עדכון, רענון כללי עבודה ובטיחות לכלל עובדי המשמרת, תיאום וסנכרון בין הצוותים והמשימות השונות. מנהל המתקן מסכם את הפגישה תוך מתן דגשים ליום העבודה.

בסבבי הבוקר והלילה (פעמיים ביום) נסקרים כל חלקי האסדה על ידי בעלי התפקידים השונים כדי לוודא שהכל תקין ועובד כשורה.

בתום הבדיקה הצוות מתחיל בעבודות התחזוקה שיש לבצע באופן שוטף עד להפסקה שלאחריה, ממשיכות עבודות התפעול השוטפות באסדה.

אסדת לוויתן בנויה בין היתר מהרבה מערכות מורכבות. כל עובד מתמקצע לאורך תקופה במערכת מסוימת ולומד להכיר אותה בצורה יסודית ומעמיקה.

מפעם לפעם, הצוותים מקיימים ביניהם פגישות Tech to Tech במסגרתן הם מלמדים את הצוותים האחרים על המערכות השונות והמתקדמות בהן התמחו, תוך העמקת הידע וההבנה לכלל המערכות באסדה.

כחלק ממערך הבטיחות הרחב באסדה, עובדי האסדה מקיימים תרגילי בטיחות ובדיקות של הציוד ומערכות האסדה באופן קבוע ושוטף. בסוף היום מתקיימת שיחת סיכום יומית וחפיפה לצוותי משמרת הלילה בה דנים ומתעדכנים בנושאים שעלו במהלך היום.

במקרה של הפעלת הלפיד, הצוותים באסדה ממשיכים בתפעולה הרגיל. הפעלתו מיועדת לצרכי בטיחות ושמירה על הסביבה.

ומה לגבי תנאי העבודה? במהלך היום והלילה מוגשות בקפיטריה של האסדה ארוחות מגוונות המתאימות לשעות היממה והפעילות של הצוותים. ארוחת הצהריים מורכבת מתפריט רחב ומגוון הכולל בשר, עוף ודגים כמו גם ארוחות צמחוניות.

בזמנם החופשי הצוותים יכולים להתאמן במכון הכושר הקיים על האסדה, לראות סרטים, לקרוא ספרים, להיות בקשר עם בני המשפחה בבית, ליהנות מהשקיעות המרהיבות וכמובן לישון.

אנחנו נמצאים בעיצומו של גיוס עובדים ישראלים לאסדות הגז ומחפשים אתכם, חשמלאים, מכונאים ועובדי תפעול בעלי מוטיבציה.

פרטים על המשרות המוצעות ניתן למצוא בדף הדרושים:

https://leviathanproject.co.il/jobs/